biuro@wiz-consulting.pl

Tel: +48 731 947 078 

Doradztwo biznesowe, consulting, usprawnienia procesów
Doradztwo biznesowe, consulting, usprawnienia procesów
Doradztwo biznesowe, consulting, usprawnienia procesów
Doradztwo biznesowe, consulting, usprawnienia procesów
wiz consulting - firma konsultingowa,

Jak pokazują badania, większość przedsiębiorców w Polsce nie przykłada uwagi do rozwijania kompetencji swoich pracowników. Szkolenia dla pracowników przez wielu właścicielu firm wciąż jeszcze traktowane są jako nieskuteczne, a wręcz zbędne. Tymczasem okazuje się, że inwestowanie w kadry wpływa na zadowolenie pracy, a także sprawia, że pracownicy pracują znacznie efektywniej. Dlaczego jeszcze warto korzystać ze szkoleń dla pracowników? Podpowiadamy!

 

Wyższe kwalifikacje pracownika to wyższe zyski dla firmy

Szkolenia biznesowe dla pracowników to zarówno sposób na poszerzenie ich wiedzy czy rozwój kompetencji, jak i forma inwestowania w samą firmę. Przedsiębiorcy nie zawsze patrzą na to w ten sposób, jednak pracownicy, odbywający szkolenia regularnie, wykonują powierzone im obowiązki znacznie efektywniej. Tym samym firma funkcjonuje jeszcze skuteczniej i osiąga coraz lepsze wyniki. Tak więc firmom po prostu opłaca się inwestować w rozwój pracowników.

 

Szkolenia dla pracowników to gwarancja większego zaangażowania i mniejszej rotacji pracowników

Szkolenia dla pracowników w ogromnej mierze przyczyniają się również do wzrostu ich zaangażowania zarówno, jeśli chodzi o kwestię ich obowiązków, jak i rozwój firmy. Pracownicy, którzy mają możliwość rozwijania swoich kwalifikacji na szkoleniach znacznie bardziej utożsamiają się z firmą, czują się w niej bezpiecznie i stabilnie. Nie trzeba chyba dodawać, że zyskuje na tym również pracodawca.

Warto również nadmienić, że zaangażowany pracownik, który identyfikuje się z firmą z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie wiązał z nią przyszłość. To ogromna zaleta, patrząc z perspektywy pracodawcy, ponieważ ten nie będzie musiał obawiać się o dużą rotację pracowników, a więc również o rekrutację czy wdrażanie nowych osób. 

 

Szkolenia rozwojowe dla pracowników wpływają na ich motywację do pracy

Szkolenia rozwojowe to dla pracowników szansa na realizację swoich ambicji oraz rozwój osobisty. Jest to dla nich bardzo motywujące i wpływa na zadowolenie z wykonywanej pracy. Dzięki szkoleniom pracownicy mogą wkraczać na kolejne etapy ścieżki rozwoju zawodowego i podejmować się nowych zadań w firmie. Jest to sposób na wyróżnienie pracowników, stąd też warto włączyć szkolenia do systemu motywacyjnego.

 

Rodzaje szkoleń dla pracowników

Szkolenia dla pracowników klasyfikuje się w różny sposób, jednak najpopularniejsze rozróżnienie zakłada podział szkoleń na twarde i miękkie. Pierwsze z nich mają za zadanie przekazać pracownikom specjalistyczną wiedzę oraz poszerzyć umiejętności, które są związane z zajmowanymi przez nich stanowiskami. Są to na przykład szkolenia z zakresu zarządzania finansowego, szkolenia informatyczne, szkolenia sprzedażowe czy szkolenia z zarządzania projektami. Natomiast szkolenia miękkie mają za zadanie rozwijać indywidualne umiejętności pracownika, takie jak komunikacja, zarządzanie czasem, asertywność czy umiejętność radzenia sobie w stresujących sytuacjach.

By dobrze dopasować rodzaj szkoleń do potrzeb pracownika, najlepiej jest przeprowadzić analizę potrzeb szkoleniowych. Dzięki temu można łatwiej określić tematykę szkolenia, a także ustalić jego cele, zebrać materiały niezbędne do jego przeprowadzenia czy też nawiązać lepszy kontakt z uczestnikami. Tu najlepszą pomocą okaże się profesjonalna agencja szkoleniowa, która najlepiej zna się na tematyce szkoleń, dzięki czemu przeprowadzi rzetelną analizę potrzeb szkoleniowych i będzie w stanie opracować najbardziej efektywne szkolenie dla pracowników.

 

Szkolenia dla pracowników – dlaczego warto z nich korzystać?

24 listopada 2021
onboarding pracownika
wiz consulting - firma konsultingowa,
wiz consulting - firma konsultingowa,