ul. Cieszyńska 3A, lok. 306

15-371 Białystok

Nip: 9662125478

 

Tel: +48 731 947 078 - Cezary Winkowski

Tel: +48 731 947 227 - Patryk Zwierzyński

 

Doradztwo biznesowe, consulting, usprawnienia procesów
Doradztwo biznesowe, consulting, usprawnienia procesów
Doradztwo biznesowe, consulting, usprawnienia procesów
wiz consulting - firma konsultingowa,

W wielu przypadkach z jakimi się spotykamy w firmach, osoby decyzyjne chcą przyspieszać pracę swoich pracowników, aby pracowali bardziej efektywnie. Gdy odpowiadamy im, że w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na eliminacji marnotrawstwa, nie dowierzają nam.

 

Jak to, nie przyspieszycie naszej pracy? Często pada u naszych klientów takie pytanie. Jest to spowodowane błędnie rozumianym pojęciem efektywnej pracy.

 

Pracować efektywnie, my rozumiemy jako pracę wykonywaną bez zbędnych czynności, strat generowanych przez oczekiwanie, źle zaprojektowane procesy lub po prostu źle wykonywane czynności.

 

Bardzo często w pierwszych etapach usprawnień procesów wystarczy przyjrzeć się stanowisku pracy, porozmawiać z pracownikami i wyeliminować straty. Marnotrawstwa mamy 7 rodzajów (o  nich niedługo w dziale wiedzy pojawi się obszerny artykuł). Eliminacja strat zwiększa efektywność naszych procesów nie ponosząc w przeważającej większości przypadków żadnych nakładów finansowych. Dlatego jest to nasz pierwszy krok w celu zwiększenia efektywności procesów.

 

A jak to wygląda na liczbach i dlaczego nie warto przyspieszać pracy a eliminować straty? Zostało to przez nas wyjaśnione na poniższym filmiku. Przedstawiliśmy przykładowy proces na stanowisku pracy, który składa się z kilku czynności. Obliczyliśmy efektywność przed usprawnieniami, po przyspieszeniu pracy i po wyeliminowaniu straty. Wyniki mówią jednoznacznie, że należy najpierw eliminować straty.

 

 

Jak zwiększać efektywność procesów

17 grudnia 2020
Jak zwiększać efektywność procesów - usprawnienia WiZ Consulting
wiz consulting - firma konsultingowa,
wiz consulting - firma konsultingowa,