ul. Cieszyńska 3A, lok. 306

15-371 Białystok

Nip: 9662125478

 

Tel: +48 731 947 078 - Cezary Winkowski

Tel: +48 731 947 227 - Patryk Zwierzyński

 

Doradztwo biznesowe, consulting, usprawnienia procesów
Doradztwo biznesowe, consulting, usprawnienia procesów
Doradztwo biznesowe, consulting, usprawnienia procesów
wiz consulting - firma konsultingowa,

Co to jest Gemba?

 

W lean pojęcie gemba jest bardzo często stosowane i tak na prawdę powinno się tam zaglądać codziennie. Ale co to tak w ogóle oznacza? Słowo gemba pochodzi z języka japońskiego i oznacza rzeczywiste miejsce wykonywania pracy. Można więc powiedzieć, że jest to serce firmy.

 

W przedsiębiorstwie produkcyjnym gembą będzie z reguły hala produkcyjna. Jednak może to być także magazyn, biuro i inne działy, w których wykonujemy pracę. W branży budowlanej, gemba to plac budowy. Tak więc w zależności od profilu naszej działalności jako miejsce rzeczywistej pracy może być różne. Najważniejsze jednak aby zaglądać do GEMBY.

 

Gemba jest miejscem tworzenia wartości dla klienta, dlatego trzeba tam być osobiście.

GEMBA - rzeczywiste miejsce pracy

12 listopada 2020
analiza pracy z wykorzystaniem badania migawkowego
Miejsce pracy w firmie produkcyjnej

Ulepszenie procesów w przedsiębiorstwie wymaga ich poznania. Nie da się tego zrobić siedząc za biurkiem, analizując tylko zebrane dane. W WiZ Consulting wyznajemy zasadę, że obowiązkiem każdej osoby zarządzającej, jest codzienne bycie w rzeczywistym miejscu procesu. Czyli tam gdzie tworzona jest wartość produktu, Dzięki temu osobiście mogą zidentyfikować i wyeliminować błędy i marnotrawstwo, wyegzekwować przestrzeganie przepisów BHP, a przede wszystkim na bieżąco konsultować nowe rozwiązania oraz budować relacje poprzez motywację i wsparcie pracownika.

Miejsce pracy dodającej wartość w call center

I tutaj pojawia się kolejne pojęcie bardzo często używane przy transformacjach lean - gemba walk lub gemba walking. Powinien to być nieodzowny element pracy każdego dyrektora, menadżera, kierownika lub osoby, która zarządza danym procesem.

 

Gemba walking to bezpośrednia obecność lidera na stanowisku pracy swoich pracowników.

Miejsce procesu produkcyjnego

Gemba walking to koncepcja zarządzania, która pomaga w efektywnym radzeniu sobie z codziennymi problemami. To także istotny element koncepcji Lean management. Ma on na celu zaznajomienie się menedżerów i liderów z faktycznym procesem pracy, z zaangażowaniem pracowników oraz zdobyciem wiedzy na temat całego procesu tworzenia wartości.

Zlokalizowane błędy w procesie sprzedaży

Gemba to także miejsce, w którym powinny odbywać się boardmeetingi.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się wiecej na temat Gemba, gemba walking i poznać zasady stosowania tej koncepcji zarządzania to zachęcamy do pobrania prezentacji na ten temat. Przedstawiamy tam wskazówki dotyczące gemba walking, zasady i pytania jakie powinniśmy stosować wykonując gemba walk.

 

Serdecznie zachęcamy do pobrania prezentacji.

 

wiz consulting - firma konsultingowa,
wiz consulting - firma konsultingowa,

Do pobrania

Prezentacja GEMBA i GEMBA WALKING