ul. Cieszyńska 3A, lok. 306

15-371 Białystok

Nip: 9662125478

 

Tel: +48 731 947 078 - Cezary Winkowski

Tel: +48 731 947 227 - Patryk Zwierzyński

 

Doradztwo biznesowe, consulting, usprawnienia procesów
Doradztwo biznesowe, consulting, usprawnienia procesów
Doradztwo biznesowe, consulting, usprawnienia procesów
wiz consulting - firma konsultingowa,

Digitalizacja procesów biznesowych to opcja dla firm, które chcą przyspieszyć realizację zadań, jak najlepiej kontrolować obieg dokumentów, skuteczniej zarządzać procesami produkcyjnymi, a także szybciej wprowadzać nowe produkty na rynek oraz zdobyć przewagę wśród konkurencji. Jakie korzyści niesie za sobą digitalizacja procesów biznesowych i dlaczego warto zastanowić się nad wdrożeniem tego rozwiązania? Odpowiadamy!

 

Czym jest digitalizacja?

Digitalizacja to proces, polegający na przekształceniu zasobów w przedsiębiorstwie, które miały formę analogową na formę cyfrową. Efektem digitalizacji jest przechowywanie oraz udostępnianie – za pomocą cyfrowych kanałów komunikacji i sieci – informacji oraz danych. Wykorzystanie technologii cyfrowych nie tylko usprawnia działalność firmy, ale ma również wpływa na uzyskanie przewagi wśród konkurencji. Digitalizacja to duże ułatwienie i krok w przyszłość dla samej firmy oraz jej pracowników, a także dla partnerów biznesowych czy klientów.

 

Digitalizacja procesów biznesowych – jakie firmy mogą z niej skorzystać?

Digitalizacja procesów biznesowych sprawdzi się w praktycznie każdej branży. W głównej mierze z jej możliwości korzystają firmy produkcyjne, usługowe, a także handlowe, w przypadku których digitalizacja wpływa na optymalizację procesów biznesowych. Oprócz tego świetnie sprawdza się w przedsiębiorstwach z branży transportowej oraz logistycznej, ponieważ w tych przypadkach bardzo ważna jest efektywna wymiana danych i informacji pomiędzy dostawcą a odbiorcą. Co więcej, trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie firm z sektora finansowego (bankowość i rachunkowość), które każdego dnia operują wieloma dokumentami i fakturami, bez możliwości, jakie daje digitalizacja procesów biznesowych. Digitalizacja procesów biznesowych sprawdzi się także w firmach, które zajmują się: usługami publicznymi, administracją czy zbieraniem i archiwizowaniem informacji. To świetnie rozwiązanie również dla: sieci handlowych, urzędów, bibliotek, muzeów czy archiwów.

 

Wpływ digitalizacji na funkcjonowanie firmy

Digitalizacja ma znakomity wpływ na funkcjonowanie firm z wielu różnych branż. To nie tylko początek cyfrowej transformacji, ale również krok w stronę rozpoczęcia automatyzacji innych procesów biznesowych, co niewątpliwie wpłynie na wydajniejsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Jednym z najważniejszych zadań digitalizacji jest wprowadzenie do firmy elektronicznego obiegu dokumentów, co owocuje skuteczniejszym zarządzaniem.

Nie można nie wspomnieć o tym, że digitalizacja umożliwia pracę zdalną, co w obecnych czasach jest bardzo ważne. Dzięki temu z każdego miejsca na świecie można mieć dostęp do wszelkich dokumentów i potrzebnych materiałów. Tak naprawdę wystarczy wówczas jedynie dostęp do Internetu.

Ponadto digitalizacja chroni dokumenty przed zniszczeniem czy zgubieniem, podczas gdy ich analogowe wersje bardzo łatwo jest stracić. Dzięki temu ogranicza się również jakiekolwiek opóźnienia płatności czy problemy z terminowym wykonywaniem zadań. Digitalizacja daje pewność, że konkretny dokument trafi zawsze do pożądanej osoby.

Jak jeszcze digitalizacja wpływa na funkcjonowanie firmy?

Jeśli zastanawiasz się nad digitalizacją procesów w swojej firmie, jednak nie masz pewności, w jaki sposób podejść do tego tematu, skorzystaj z doradztwa biznesowego. Takie rozwiązanie pomoże Ci poznać wszystkie „za” oraz „przeciw”  i wybrać najbardziej optymalny system dla Twojej firmy.

 

Digitalizacja procesów biznesowych – jakie przynosi korzyści? 

22 września 2021
Digitalizacja procesów biznesowych
wiz consulting - firma konsultingowa,
wiz consulting - firma konsultingowa,